אחריות תאגידית באינטל ישראל 2020-2021

אחריות תאגידית באינטל ישראל 2020-2021

אחריות תאגידית באינטל ישראל 2020-2021

אינטל נמצאת בחזית המהפכות הטכנולוגיות העמוקות והמשמעותיות ביותר של המאה ה-21. כוח העיבוד העצום של אינטל הוביל את מהפכות המחשוב העולמיות בעשורים הקודמים כשטכנולוגיית אינטל מהווה בסיס לכ-80% מהמחשבים בעולם. כיום האתגר המרכזי שלנו הוא להפוך את הדאטה לבעל ערך לאנושות כשלנו באינטל ישראל תפקיד מרכזי בכך. מכאן אנחנו מפתחים ומייצרים חדשנות שמשנה חיים כבר חמישה עשורים ברציפות. אינטל ישראל התבססה כמרכז ...מוביל של אינטל העולמית, באמצעות פעילות במרכזי הפיתוח בחיפה, פתח תקוה וירושלים, לצד מפעל הייצור המתקדם בקרית גת.

המפגש בין החזון הטכנולוגי של אינטל העולמית לרוח היצירתיות והיזמות הישראלית, הופכים את אינטל ישראל למוקד ייחודי של חדשנות. בשנת 2020 המשיכה אינטל ישראל לעמוד בחזית העשייה הטכנולוגית של אינטל העולמית: בתחום המיחשוב אנחנו שותפים לפיתוח מעבדי הטייגר לייק והרוקט לייק מדור 11 שמציעים את הביצועים הטובים ביותר בשוק. אנחנו מפתחים טכנולוגיות לתחום התקשורת והחיבוריות ומובילים את תעשיות ה-Thunderbolt וה- Wi-Fi  העולמיות. אנחנו מפתחים פתרונות בינה מלאכותית שהופכים את כמויות הדאטה העצומות לבעלות ערך. בתחום האבטחה, אנחנו מפתחים פתרונות להגנה טובה יותר של המידע.Fab28  בקריית גת הוא אחד המפעלים המתקדמים של אינטל בעולם כשהשנה השלמנו בו את המעבר לייצור בטכנולוגיית 10 ננומטר.

 

זהו דו"ח האחריות התאגידית ה-15 של אינטל ישראל והוא מתאר את הפעולות המרכזיות שנקטנו במהלך שנת 2020 לקידום האחריות התאגידית במסגרת פעילותנו העסקית בארץ, כמוקד פעילות מרכזי של אינטל העולמית. מדי שנה אנו מדורגים בציון פלטינה+ בדירוג מעלה לאחריות תאגידית בעסקים. אינטל ישראל ממשיכה לטפח חדשנות טכנולוגית, חברתית וסביבתית, להשפיע על הכלכלה הישראלית ועל האקוסיסטם הטכנולוגי ולהיות מיצואניות ההיי-טק הבולטות בישראל. עם 14,000 עובדים, היקף ייצוא שיא של 8 מיליארד דולר ב- 2020, המהווה כ-14% מכלל ייצוא ההיי-טק של מדינת ישראל וכ-2% מהתמ"ג שלה. היקף הייצוא הכולל במהלך 47 שנות פעילותנו בישראל, מסתכם ביותר מ-68 מיליארד דולר.

אנו מתנדבים בקהילות המקומיות שלנו, פועלים במשותף עם תושבים וגורמים עירוניים נוספים במסגרת תוכנית ׳מחדשים ביחד׳ ומביאים פתרונות טכנולוגיים-חווייתיים לאתגרים במרחב העירוני. במקביל, אנו ממשיכים להשקיע בתעסוקה מגוונת ומכילה, שהיא אחד ממנועי הצמיחה של החדשנות שלנו וכן בפיתוח דור העתיד של היי-טק הישראלי, באמצעות תוכניות חינוך ואקדמיה. אנו גאים להוות סמן ימני בתעשייה הישראלית, בקידום גישה סביבתית ובטיפוח קיימות - כל אתרי החברה בישראל הם בניינים 'ירוקים' והחברה היא רוכשת זכויות החשמל הירוק הגדולה בישראל.

הצבנו לעמנו יעדים מאתגרים לשנת 2030. מאמצינו בעשור זה יתמקדו בשלושה נושאים עיקריים: אחריות, הכלה וקיימות. באמצעות חדשנות, מומחיות טכנולוגיות והמחויבות הגבוהה של עובדינו, אנו משמשים כמאפשרים בכל אחד מנושאים אלה.