אחריות תאגידית באינטל ישראל 2018-2019

אחריות תאגידית באינטל ישראל 2018-2019

אחריות תאגידית באינטל ישראל 2018-2019

אינטל היא אחת מחברות הטכנולוגיה הגדולות בעולם, המובילה בתכנון וייצור מוצרים וטכנולוגיות שמניעים את העולם החכם והמחובר, מהמכשיר הנייד ועד לענן. אינטל העולמית הוקמה בשנת 1968 בקליפורניה ומאז ועד היום הטכנולוגיות שלנו נמצאות בלב פריצות הדרך של עולם המיחשוב. מחברה ממוקדת בעסקי ה-PC והשרתים, התפתחנו והפכנו לחברה ממוקדת דאטה. בשנת 2018 הסתכמו הכנסותיה של אינטל העולמית בכ-71 מיליארד דולרים, כאשר כמחצית ...מההכנסות מקורן בעסקי הדאטה. אינטל מאמינה בישראל, מרחיבה ומעמיקה בה את פעילותה, משום שהיא רואה בה מקור לחדשנות. ואכן, אינטל ישראל מהווה שחקן מרכזי בהצלחתה של אינטל העולמית. ב-2018 השלמנו את שדרוג המפעל בקרית גת לטכנולוגיה המתקדמת בעולם. השנה אף חונכת אינטל ישראל מרכז פיתוח חדשני בפתח תקווה, שיאגד את כל עובדי החברה במרכז הארץ תחת קורת גג חכמה וירוקה אחת. אינטל היא אחד המעסיקים הפרטיים הגדולים בישראל, עם 12,800 עובדים בתעסוקה ישירה. לאחרונה דורגה אינטל במקום הראשון בדירוג 'החברות שהכי טוב לעבוד בהן בישראל', על-פי סקר CofaceBDI והמגזין TheMarker .

אינטל ישראל היא גורם רב השפעה על הכלכלה הישראלית ועל האקוסיסטם הטכנולוגי. אנו ממשיכים להיות יצואנים מובילים בהיי-טק, עם היקף ייצוא של 3.9 מיליארד דולר בשנת 2018 המהווה כ- 7.5% מכלל ייצוא ההיי-טק של מדינת ישראל וכ-1 מהתמ"ג שלה. בשנות פעילותה בישראל רכשה אינטל חברות ישראליות בשווי מצטבר של כ-18 מיליארד דולר ובמקביל, השקיעה מעל 350 מיליון דולר בחברות ובמיזמים.

זהו דוח האחריות התאגידית ה-13 של אינטל ישראל. בשנה זו, העצמנו עוד יותר את עשייתנו בתחומי האחריות התאגידית ולגאוותנו, למעלה מ-6,000 עובדים התנדבו למען הקהילה, האקדמיה והסביבה.

בקהילות שלנו, קרית גת, חיפה וירושלים, פעלנו במשותף עם הגורמים בעיר במסגרת תוכנית ׳מחדשים ביחד׳ ויזמנו פתרונות טכנולוגיים-חווייתיים לאתגרים במרחב העירוני. אנו ממשיכים להשקיע בתעסוקה מגוונת, מתוך ידיעה שהיא מנוף לחדשנות.

השנה, לראשונה בישראל, רכשנו חשמל ירוק. בכך ביצענו קפיצת מדרגה נוספת באחריות הסביבתית שאנו מגלים בפעילותנו בישראל ובעולם כולו.

20 מיליארד $

 

השקעה מצטברת בהקמת ושדרוג מרכזי פיתוח וייצור בישראל לאורך השנים, כולל שדרוג המפעל בקרית גת בהשקעה של 3 מיליארד דולר במהלך 2018 .

50 שנים של חדשנות

 

במהלך 2018 חגגנו יובל לאינטל העולמית ואת הדברים הנפלאים שאנו עושים כדי ליצור עתיד טוב יותר. בישראל ציינו 50 לאינטל יחד עם 70 למדינת ישראל, במופע רחפנים של אינטל במסגרת טקס המשואות בערב יום העצמאות.

10 שנים

של חיבור בין תגמול לאחריות תאגידית. מאז 2008, התגמול הכספי לעובדים מבוסס גם על מדדי אחריות תאגידית כגון קיימות סביבתית, וגיוון והכלה.

פלטינה+ בדירוג מעלה

אינטל ישראל משתתפת בדירוג מעלה לאחריות חברתית בעסקים משנת 2006 וזוכה, מדי שנה, בציון פלטינה+ שהוא הציון הגבוה ביותר בדירוג.

Related Videos