אינטל חושפת את הדור הבא של כרטיסים גרפיים למחשבי גיימינג: אלכימאי, קוסם לוחם, שְׁמֵימִי ודרואיד
הדור הראשון של הכרטיסים הגרפיים יושק תחת המיתוג החדש Intel Arc, יתמכו ב- Ray tracing, ויציעו תמיכה מלאה בDirect X12 Ultimate-

האלכימאי, קוסם לוחם, שְׁמֵימִי ודרואיד, אלו שמותיהם של כרטיסי הגרפיקה למחשבי גיימינג החדשים של אינטל,  כך הודיעה היום ענקית הטכנולוגיה במסגרת חשיפתה את Intel Arc, המותג החדש שלה למוצרי גרפיקה צרכניים לביצועים ברמה גבוהה.

שמות הקוד החדשים נקבעו בהשראת סיווגי דמויות מז'אנרים שונים של משחקים לאורך השנים. הכרטיס הראשון, שלא סתם מתחיל באות A יקרא. Alchemist אחריו יגיע ה- Battlemage, לאחר מכן ה-אחרון Druid. "מקווים שקהילת הגיימרים תחבב את השמות החדשים", אומרים באינטל.

הכרטיס הגרפי הראשון שיצא לשוק מכונה כאמור בשם הקוד Alchemist, לשעבר DG2) ), והוא יגיע לשוק ברבעון הראשון 2022, ויתחרה בכרטיסים הגרפיים הנוכחיים של AMD ואנבידיה. המותג החדש מבוסס על ארכיטקטורה חדשה של אינטל לגרפיקה המכונה Xe HPG שמשלבת בין שתי ארכיטקטורות קודמות: Xe LP, HP ו-HPC. הדור הראשון של הכרטיסים הגרפיים תחת המיתוג החדש, Intel Arc,  יתמכו ב- Ray tracing, ויציעו תמיכה מלאה ב-Direct X12 Ultimate.

"השקת המותג Intel Arc מהווה רגע משמעותי במסע שלנו לפיתוח מעבדים גרפים", אמר רוג'ר צ'נדלר, סגן נשיא ומנכ"ל מוצרי ופתרונות גרפיים ללקוחות. לאינטל מחויבות עמוקה לגיימרים ויוצרי תוכן, והמהנדסים שלנו עושים עבודה מדהימה כדי לספק להם חוויה איכותית וחלקה עם מוצרים אלו שיהיו זמינים בתחילת השנה הבאה". ההשראה שהובילה את אינטל לפיתוח מותג ה-Intel Arc  היא 'קשת הסיפור', מונח שכוונתו זרימת הנרטיב המסופר על ידי גיימרים ויוצרי תוכן הנמצאים בחזית מספרי הסיפורים, אשר באה לידי ביטוי בהשתנות העלילה והדמויות השונות בסיפור. "המותג החדש יספק את הביצועים הגבוהים והחלקים להם זקוקים הצרכנים בתצורה של סדרת כרטיסי תצוגה  ייעודיים שיתאימו למגוון קשתות הסיפורים הקיימות", מסביר צ'נדלר.

אינטל חשפה בסרטון וידאו שפרסמה (ראו מצורף להודעה) איך נראים משחקי מחשב מבוססים על

מעבד הגרפי האלכימאי בשלב קדם הייצור, בהם מוצגות טכנולוגיות גרפיות שונות כמו למשל מעקב קרניים בזמן אמת (Real time ray tracing), הצללה בקצב משתנה (Variable rate shading), הצללת אריג (Mesh shading) וטכנולוגיית דגימת על מואצת בבינה מלאכותית (AI accelerated super sampling). האלכימאי יתמוך גם בהאצת בינה מלאכותית בשימושים הקשורים ליצירת תוכן.

באינטל מציינים כי Intel Arc לא יחליף את המותגים Iris Xe או UHD.  Intel Arc יהיה המותג החדש של אינטל עבור גרפיקה, תוכנה ושירותים. Iris Xe ו-UHD שמורים עבור שבבים משובצים וכן עבור כרטיסי מסך ברמת הכניסה המבוססים על המיקרו-ארכיטקטורה Xe LP.

בהמשך השבוע ועד סוף 2021 תציג אינטל פרטים נוספים. למידע נוסף אנא בקרו בכתובת intel.com/Arc .