המחשבים הראשונים עם USB 4 מגיעים לשוק: אינטל משיקה את Thunderbolt 4

אינטל מציגה היום  (ד') את Thunderbolt 4, הדור הבא של פיתרון קישוריות הכבלים האוניברסלי שלה, התואם למפרט USB4, ובכך למעשה מביאה לשוק בפעם הראשונה את תקן USB 4. המחשבים הראשונים בעולם עם מעבדי Tiger Lake, יהיו הראשונים לשלב בהם את Thunderbolt 4 ו- USB, והללו יוכרזו בחודשים הקרובים. 

לטכנולוגיית 4 Thunderbolt יש שני יתרונות עיקריים: הראשון, דרך יציאת USB מסוג C אחת בלבד, ניתן לחבר באופן דינאמי לשורה ארוכה של מוצרים כמו מסכים, התקני אחסון מהיר או כל אביזר USB. היתרון השני - Thunderbolt 4 מספק באופן מתמיד וקבוע מהירויות העברת נתונים ווידאו של 40 ג'יגה-ביט לשנייה, וכן אספקת כוח בחיבור יחיד. באינטל מציינים כי מפרט ה- 4 Thunderbolt תואם לחלוטין לדורות קודמים של מוצרי Thunderbolt ו-USB. 

באינטל מבהירים כי יצרניות מחשבים שירצו לקבל את תקן Thunderbolt 4 עבור מחשביהן יצטרכו לעמוד בקריטריונים הבאים: 

  • וידאו: תמיכה לשני צגי 4K או לתצוגה אחת 8K.
  • נתונים: PCIe במהירות 32 גיגה-ביט לשנייה למהירות אחסון של עד 3,000 מגה-בייט לשנייה.
  • תמיכה בתחנות עגינה עד ארבע יציאות Thunderbolt 4.
  • אפשרות להעיר את המחשב על ידי נגיעה במקלדת או בעכבר בעת חיבור לתחנת עגינה עם יציאות Thunderbolt.

עובדי ההייטק ישמחו לשמוע שלראשונה, Thunderbolt 4 יאפשר דוקינג עם 4 יציאות, האחת כמובן למחשב עצמו, ו-3 יציאות נוספות לכל דיבייז אחר (אחסון, גרפיקס , מסך וכו). 

יהונדב משה, מנהל  פיתוח Thunderbolt בישראל: "אינטל מכריזה היום על קו המוצרים של Thunderbolt4, טכנולוגיה אשר מבוססת על Thunderbolt3 ותאימות לפרוטוקול USB4. פרוטוקול USB4  הוא  הדור החדש של פרוטוקולי USB המבוסס ברובו על טכנולוגיית Thunderbolt3, ונתרם לתעשייה על ידי אינטל כחלק מתקן USB ". 

משה מוסיף כי פיתוח Thunderbolt4 בוצע ברובו באינטל ישראל. "הקבוצה שלנו אחראית על המוצר מקצה לקצה". לדבריו, צרכנים ירוויחו מהטכנולוגיה החדשה: "Thunderbolt 4  יכול לעבוד עם כל מי שמתממשק בפרוטוקול  USB4 לאו דווקא מחשבים מבוססי סיליקון של אינטל. כבל אחד ופשוט שמחובר לתחנת עגינה ייתן טעינה של המחשב, תצוגת 4K, העברת מידע בקצב מהיר והכל מהכבל היחיד והפשוט. בנוסף צרכנים יוכלו לחבר שני מסכים 4k ללא איבוד רזולוציה.

אנשים יוכלו לרכוש מחשב לאפטופ דקיק ועם כבל Thunderbolt 4 להתחבר למעבד גרפי חיצוני חזק וכך לשחק עם החברים שלהם על אותו לאפטופ. בנוסף, במקום להוריד תמונות לעריכה בזמן ארוך, נוכל להוריד תמונות ברוחב פס גבוה תוך כדיי צפייה בסרט ברזולוציה 4k. היום כשהדאטה אופפת אותנו מכל כיוון, יכולת העברת מידע בקצבים גבוהים פותחת אותנו לאפשרויות חדשות."

 

אינטל (INTC) פורצת את גבולות הטכנולוגיה כדי להגשים חוויות מחשוב מופלאות. אינטל פועלת בישראל משנת 1974 ומעסיקה כ-13,700 עובדים ב-3 מרכזי פיתוח (חיפה, ירושלים ופתח תקווה), במפעל ייצור בקריית גת, במובילאיי ובמרכזים נוספים. מידע נוסף אודות אינטל והישגיהם של 110,000 עובדיה ברחבי העולם תמצאו ב-www.intel.com וב-www.intel.co.il