מחשבים ללא פליטות פחמן, רכש של מאות מיליוני דולרים מעסקים מגוונים, והעסקת 40% נשים בתחומי טכנולוגיה

בנוסף אינטל מתחייבים עד 2030:

 •  אחוז העובדים עם נכות, לקות או מגבלה יעלה ל-10%
 •  נכפיל פי 2 את מספר הנשים שממלאות תפקיד בכיר בתוך אינטל
 • נכשיר 30 מיליון איש ברחבי העולם בהכשרות שעוסקות בתחום הבינה המלאכותית כדי להצעיד אותם לדור הבא של שוק העבודה
 •  נפתח מחשוב ללא פליטות פחמן כדי להתמודד עם ההשפעה על האקלים
 •  אינטל תפעל עם חברות טכנולוגיה אחרות על יצירה והטמעה של מדד הכלה (inclusion) גלובלי
 •  נגדיל ב-100% את הרכישות שלנו מחברות שהבעלים שלהן הם נשים (ספקים מגוונים). מדובר במאות מיליוני דולרים של רכש
 •  100% מהאנרגיה שאינטל תפעל עליה תהיה נקיה

אינטל מציבה בפני עצמה יעדים שאפתניים וחדשים על מנת להשפיע על העולם הגלובלי וגם לשנות את החברה מבפנים. בוב סוואן, מנכ"ל אינטל העולמית, הכריז היום כי בעשור הקרוב, עד שנת 2030, החברה תפתח מחשוב ללא פליטות פחמן, תעבור לשימוש באנרגיה שכולה ממקורות מתחדשים וירוקים, תצמצם את הפסולת שהיא מייצרת לאפס באתרי הייצור שלה, תגדיל את מספר הנשים שעובדות בתחומי הטכנולוגיה ל-40% ותכפיל את מספר הנשים הבכירות בחברה. החברה התחייבה להגדיל  את שיעור העובדים עם לקות או מגבלה ל- 10% מכח האדם בחברה.  זאת הפעם הראשונה שאינטל מגדירה יעדים כמותיים להשפעתה הגלובלית. אינטל מודיעה גם כי תיצור קואליציות ושיתופי פעולה עם ארגוני, עמותות וחברות כדי לעמוד ביעדים אלה. "

"מדי יום אנו מבינים טוב יותר את האתגרים שעמם מתמודד העולם, הודות לאיסוף וניתוח של יותר נתונים. ואולם, ללא תגובה קולקטיבית לנתונים אלה – בין אם מדובר בשינויי האקלים או בפער הדיגיטלי העמוק בעולם וכלה במגפה הכלל העולמית ששינתה את חיינו לאחרונה, לא נשיג דבר," אמר בוב סוואן, מנכ"ל אינטל . "אנו יכולים לפתור את האתגרים האלה, אבל רק באמצעות שיתוף פעולה בין ארגונים, תעשיות ומדינות".

אינטל הודיעה כי היא מלבד היעדים החדשים שהציבה לעצמה ב-2030 היא מבקשת להתמודד עם שלושה אתגרים גלובליים ספציפיים:

מהפך בבריאות ובבטיחות באמצעות טכנולוגיה

 •  אינטל תפעל עם שותפיה בתחומי שירותי הבריאות, מדעי החיים והממשל בכדי להאיץ את פיתוח התרופות למחלות ושיפור שירותי הבריאות. מאמציה של אינטל יכללו את יוזמת התגובה הטכנולוגית למגפה הכלל עולמית, שעליה הכריזה החברה לאחרונה. יוזמה זאת משלבת טכנולוגיית ענן, בינה מלאכותית ופתרונות עתירי ביצועים בכדי להשיג אבחון, טיפול וריפוי טובים יותר של COVID-19 ולשפר את המוכנות למגפות כלל  עולמיות בעתיד.

 • יחד עם קואליציה של החברות המובילות בתעשייה, אינטל תפעל להשגת יעד משותף: רמת הבטיחות של מכוניות אוטונומיות לא תהווה גורם מבדל בין מותגים אלא יעד משותף לכל היצרנים. באמצעות שיתוף פעולה עם התעשייה וממשלות יפותחו טכנולוגיות ותקני בטיחות חדשים, כגון RSS ותקן IEEE 2846 החדשים, המגדירים בבירור מהי נסיעה בטוחה ברכב אוטונומי, נוכל להציל הרבה יותר חיים בהשוואה לנהגים אנושיים

טכנולוגיה מכילה והרחבת המוכנות הדיגיטלית

 • אינטל תפעל עם חברות אחרות על יצירה והטמעה של מדד הכלה (inclusion) גלובלי. באמצעות מדדים משותפים, התעשייה תוכל לעקוב אחר ההתקדמות בהשגת ייצוג גבוה יותר של נשים ובני מיעוטים במשרות בכירות וטכניות, טכנולוגיה נגישה ושוויון השכר.
 •  אינטל תשתף פעולה עם ממשלתו וקהילות בגישור על הפער הדיגיטלי ובהרחבת הגישה לכישורים טכנולוגיים הדרושים לעבודה כיום ובעתיד. דוגמה לכך היא תכנית AI for Youth של אינטל, המספקת לימודי בינה מלאכותית ומשאבים ליותר מ-100 אלף תלמידים ב-10 מדינות ומתוכננת להמשיך ולהתרחב. עד 2030 מתעתדת אינטל לשתף פעולה עם 30 ממשלות, 30 אלף מוסדות ברחבי העולם ולהכשיר יותר מ-30 מיליון בני אדם בכישורי בינה מלאכותית.

מחשוב ללא פחמן בכדי לבלום את שינוי האקלים

 • אינטל תפעל עם יצרני המחשבים האישיים על יצירת מחשבים אישיים בני קיימא ויעילים מבחינה אנרגטית כדי לחסל את פליטות הפחמן, בזבוז המים ויצירת הפסולת הכרוכים בתכנון ובשימוש במחשבים אישיים. החברה בודקת מפת דרכים ספציפית לקיימות שתכלול טכנולוגיית חיישנים שתצמצם את צריכת האנרגיה, תשתף פעולה עם יצרני חומרים במחזור אריזות, ותפתח ארכיטקטורות חסכוניות בחשמל לטווח ארוך יותר.
 • אינטל תיצור גישה קולקטיבית לצמצום פליטות בתעשיית המוליכים למחצה ומחשוב הענן תוך הגדלת השימוש בטכנולוגיה להפחתת ההשפעה השלילית של שינויי האקלים.

"היעד שלנו, שמדבר על מחשוב ללא פליטות פחמן, מרחיק לכת הרבה יותר ומדבר על שינוי מהותי של השימוש והתכנון של האנרגיה ושימוש בטכנולוגיה להפחתת השפעת המחשוב על האקלים בכל כלכלת העולם. אינטל תעבוד עם יצרני מחשבים אישיים על יצירת המחשב האישי עם רמת הקיימות והניצולת האנרגטית הטובות בעולם. זהו מחשוב אישי שיתוכנן כל שלא יבזבז מים ולא יפלוט פחמן כחלק מתהליך התכנון והשימוש", מסביר סוואן.

במקביל להכרזה על יעדי 2030 , אינטל פרסמה את דו"ח האחריות התאגידית האחרון של אינטל שמדגיש את ההתקדמות שעשתה החברה בעשור האחרון להשגת היעדים של 2020: הגנת זכויות הפרט בכל שרשרת האספקה של החברה, הרחבת הגיוון וההכלה בקרב עובדי החברה, ושיפור הקיימות של פעולותיה. 

 • אנרגיה: אינטל השיגה את היעד שקבעה לעצמה לשימוש אנרגיה שנתיים לפני המועד המתוכנן. מאז 2012, אינטל השקיעה יותר מ-200 מיליון דולר בכ-2,000 פרויקטים לשימור אנרגיה במתקניה ברחבי העולם, אשר הניבו חסכון מצטבר של יותר מ-4.5 מיליארד קילוואט/שעה של אנרגיה ויותר מ-500 מיליון דולר עד סוף 2019.
 • חשמל ירוק: במשך יותר מעשור, אינטל הייתה אחת הרוכשות התאגידיות המובילות שרכשו חשמל ירוק מרצונן. בסוף 2019, כל צריכת החשמל של אינטל בארה"ב ובאירופה, 50% מצריכת החשמל שלה בישראל ו-71% מצריכת החשמל העולמית של החברה הייתה ממקורות מתחדשים.
 • מים. בעשור האחרון אינטל חסכה 166,558,118,496  ליטרים של מים הודות למאמצי חיסכון במים, ובכך עברה את היעד שהציבה לעצמה ל-2020 לצמצם, עד 2020, את צריכת המים ליחידה אל מתחת לרמה של 2010. בכך השיגה החברה צמצום של 38% . אינטל גם השיגה התקדמות משמעותית ליעד נוסף של השבת 100% של צריכת המים העולמית שלה והגיעה ל-3.8 מיליארד ליטרים שהושבו עד אפריל 2020.
 • מחזור: אינטל עברה את היעד שהציבה לעצמה ל-202 של מחזור פסולת לא מסוכנת והגיע לשיעור של 93% בכל העולם ב-2019. אינטל גם השיגה את היעד, שהציבה לעצמה ל-2020, של אפס פסולת למטמנות.
 • גיוון ספקים. אינטל השיגה את היעד של הגדלת ההוצאה השנתית שלה על רכש מספקים במגוון בעלויות למיליארד דולר עד 2020. אינטל גם עברה את ההתחייבות שלה להגיע לרכש של 200 מיליון דולר מעסקים בבעלות נשים, והגיעה ל-279 מיליון דולר עד 2020.
 • ייצוג מלא. בינואר 2015, אינטל הציבה לעצמה יעד להגיע לייצוג מלא של נשים ומיעוטים בתת-ייצוג בקרב עובדי אינטל עד 2020. החברה גם הקצתה 300 מיליון דולר לתמיכה ביעד זה והגדילה את הייצוג המגוון לא רק באינטל אלא בכל תעשיית הטכנולוגיה. אינטל השיגה את היעד ב-2018, שנתיים לפני המועד.
 • שוויון מגדרי בשכר בכל העולם. בתחילת 2019 הכריזה אינטל כי השיגה את יעד השוויון בשכר למגדרים השונים. הישג זה נבע ישירות מבחינה לאורך שנים של נתוני השכר המגדריים בעולם
 • התנדבות עובדים: מאז שהשיקה את תכנית התנדבות העובדים שלה בכל העולם לפני 25 שנה, תרמו עובדי אינטל 17 מיליון שעות לשירות הקהילות המקומיות, לרבות 1.2 מיליון שעות ב-2019 בלבד.

"הטכנולוגיה מאפשרת לא רק פריצות דרך אלא ממלאת גם תפקיד חיוני בהשפעה על קהילות, ממשלות ושירותים הנחוצים לאנשים מדי יום לפתרון משברים בהווה והתמודדות עם משברים עתידיים", הוסיף סוואן. "הודות לנוכחות כלל עולמית, שרשרת אספקה רחבה ושותפויות אסטרטגיות, אינטל ייחודית ביכולתה להתמודד עם רבות מהבעיות של עולמנו ולהמשיך למלא תפקיד מרכזי בפתרון אתגרי המחר".
 

אינטל (INTC) פורצת את גבולות הטכנולוגיה כדי להגשים חוויות מחשוב מופלאות. אינטל פועלת בישראל משנת 1974 ומעסיקה כ-12,000 עובדים במפעל ייצור בקריית גת, ב-3 מרכזי פיתוח (חיפה, ירושלים ופתח תקווה) ובמרכזים נוספים. מידע נוסף אודות אינטל והישגיהם של מאה אלף עובדיה ברחבי העולם תמצאו ב-www.intel.com וב-www.intel.co.il