הישראלי הבכיר ביותר בחטיבת הייצור של אינטל העולמית
דניאל בן עטר מונה לסגן האחראי על ייצור שבבי העתיד בכל מפעלי אינטל בעולם

דניאל בן עטר, מנכ"ל מפעלי הייצור של אינטל ישראל כיום, התמנה לתפקיד הבכיר ביותר שהוענק לישראלי אי פעם בחטיבת הייצור העולמית של אינטל: לסגן האחראי על ייצור שבבי העתיד בכל מפעלי אינטל בעולם. במסגרת מינויו החדש הוא יהיה אחראי על ייצור שבבים בטכנולוגיות המתקדמות בעולם במפעלי סיליקון של אינטל הפרוסים בכל רחבי העולם.

בן עטר התחיל את הקריירה שלו באינטל ב-1993 כסטודנט דיפוזיה ולאחר מכן כמהנדס, במפעל הראשון שהקימה אינטל בישראל, Fab 8 בירושלים. מאז מילא תפקידים רבים בתחומי ההנדסה והניהול בקבוצת הייצור בארץ ובעולם, לרבות תפקידים בפיתוח טכנולוגיית תהליך הייצור ושדרוג מפעלים לייצור בהיקפים גדולים במספר טכנולוגיות.

ב-2011 מונה למנכ"ל המפעל- Fab 28 בקרית גת בו הוביל את השדרוג המוצלח של המפעל לטכנולוגיית 22 ננומטר, תפקיד שבו כיהן עד למינויו כמנכ"ל מפעלי הייצור באינטל ישראל ב-2015. במשך 10 שנים בתפקידים אלו הוביל בן עטר את שידרוג המפעל לטכנולוגיות מתקדמות 14 ננומטר ו-10 ננומטר וכן תהליכי פיתוח יכולות מתקדמות על מנת להוביל את הארגון להצטיינות עולמית. 

במסגרת זה פיתח אסטרטגיות חדשניות שכללו בין השאר קיצור של תקופת הסטראט-אפ במפעלים, מתודולוגיית עמידה בסטנדרטים גבוהים בויתר של בקרת איכות, מתודולוגיית פתרון בעיות וקבלת החלטות וכן מתודולוגיה חדישה להכשרת קו הייצור בשיטה מהפכנית. תחת הנהגתו של בן עטר זכה המפעל בשני פרסי האיכות היוקרתיים ביותר באינטל  - Intel Quality Award (2013 ו-2019). ב-2018 זכה להוקרה מעיריית קריית גת ושר הכלכלה על תרומתה של אינטל לקידום התעשייה והתעסוקה בעיר. בן עטר הוביל בשנים האחרונות בגאווה ובהצלחה רבה אסטרגיה פורצת דרך לקידום הכלה חברתית וקידום אוכלוסיות מגוונות ושילובם בהיי-טק כגון: 40% נשים בתפקידים טכנולוגיים, שילוב אוכלוסיות מדרום הארץ ללא השכלה (תוכנית "אופק דרום"), שילוב אוכלוסיות עם מוגבלויות וכן שילוב וקידום מגזרים שונים, כל אלו גוייסו למפעל בקרית גת כעובדים מן המניין.

דניאל בן עטר הגיב על המינוי "נפלה בחלקי הזכות להוביל את הייצור באינטל העולמית. משימתי היא להוביל את מפעלי אינטל הגלובליים לניצחון בתחרות על ייצור שבבי העתיד".

בן עטר התייחס למפעל אינטל קרית גת "חלומות מתגשמים, נפלה בחלקי הזכות להוביל את הארגון הנפלא הזה הקרוי Fab 28,  עם עובדים ועובדות יקרים ומדהימים. יש לנו משימה חשובה במפעל שלנו שממוקם בקריית גת בדרום מדינת ישראל ומייצר בטכנולוגיות המתקדמות ביותר בעולם בתחום השבבים. אנו מחוייבים לחזון שלנו 'ביחד עושים היסטוריה מדהימה!'. בשבילנו אלו לא רק מילים, אלא מעשים שיוצרים מציאות של חלום שמתגשם וזוהי ציונות אמיתית שכל עובדי ועובדות המפעל מגשימים מדי יום בדרומה של ארצנו היקרה".

מפעל הייצור בקרית גת – Fab 28, עבר מספר שדרוגים טכנולוגיים והרחבה במהלך השנים. כיום מספק Fab 28 4900 משרות ישירות המפרנסות אלפי עובדים ומשפחות, בעיקר בפריפריה.

לבן עטר תואר ראשון בפיזיקה ומתמטיקה ותואר מוסמך בפיזיקה, שניהם מהאוניברסיטה העברית בירושלים. יש לו גם תואר מתקדם במנהל עסקים מבית הספר למנהל עסקים של האוניברסיטה העברית בירושלים.

דניאל נשוי לרויטל ואבא גאה לשלושה ילדים: יהונתן, איתמר ועמר.