אינטל ישראל - הרוכשת הגדולה ביותר של חשמל ירוק בישראל

רכשה תעודות ל-175 Kw/h של חשמל ירוק ל-2018, ששווה ערך ליותר מרבע מצריכת החשמל של אינטל ישראל העומדת על כמעט 700 מיליון קילוואט/שעה.

אינטל, חברת הטכנולוגיה הגדולה במשק הישראלי, המעסיקה כ-11.5 אלף עובדים בארבעה אתרים ברחבי הארץ, חשפה בכנס אילת-איילות לאנרגיה מתחדשת המתקיים בעיר אילת, כי היא רוכשת  "קרדיט" של אנרגיה סולרית וירוקה בישראל, בכמות השווה לרבע מצריכת החשמל של אתרי אינטל בישראל.

בכך, הפכה אינטל לגוף שרכש מיוזמתו את הכמות הגדולה ביותר של תעודות "חשמל ירוק" בישראל. צעד זה מצטרף לשורה של מהלכים גלובליים שהחברה מקדמת, וביניהם רכישת תעודות "חשמל ירוק" למלוא צריכת החשמל של אתריה בארצות הברית ואתריה העיקריים באירלנד, בריטניה, הולנד, צרפת, גרמניה ומדינות אירופיות נוספות. 

תעודות "חשמל ירוק, מתייחסות לחשמל שייוצר ממקורות אנרגיה מתחדשים, כגון: אנרגיה סולארית ואנרגיית הרוח. ברכישה הנוכחית קנתה אינטל תעודות לכמות של 175 Kw/h של חשמל ירוק עבור שנת 2018 - שווה ערך ליותר מרבע מצריכת החשמל השנתית של אינטל ישראל, העומדת על כמעט 700 מיליון קילוואט/שעה. 

טוד בריידי, מנהל קשרי הציבור והקיימות באינטל העולמית, אמר בכנס: "אינטל גאה להכריז על ההשקעה בשוק האנרגיה הירוקה של ישראל ולחזק את המודעות להיבטים הסביבתיים של ייצור חשמל. אינטל מאמינה שחשמל 'ירוק' הוא נדבך חשוב באסטרטגיית הקיימות הכוללת שלנו, ששואפת לצמצם את השפעתנו על הסביבה".

מרטי סדלר, מנהל מתקני השירות והתשתית באינטל העולמית, הוסיף: "אנו מקווים שהחלטתנו לרכוש חשמל ירוק יותר תסייע לנו לקדם את שוק האנרגיה המתחדשת בישראל ותעודד עסקים אחרים ללכת בעקבותינו. ככל שיגדל מספר השחקנים בשוק האנרגיה המתחדשת יגדל גם הביקוש לכושר ייצור של אנרגיה ירוקה ויגדלו היתרונות לסביבה. בנוסף, גידול בתחנות הכוח הסולאריות יסייע להפחית את עלויות האנרגיה המתחדשת".

מחויבותה ארוכת הטווח של אינטל לנקיטת פעולה לטובת הסביבה סייעה לחברה להתייעל, לקצץ עלויות ולהגיב לצורכי הלקוחות ובעלי העניין בקהילות שסביב הקמפוסים שלה ברחבי עולם. אינטל משקיעה בפרויקטים לשימור אנרגיה בכל מתקניה בעולם, בצמצום פליטות גזי חממה, בהקטנת כמות הפסולת שהיא מייצרת ושיפור היקפי המחזור של כל סוגי המשאבים, ובצמצום צריכת המים.

"המפעל שלנו בישראל משתמש בטכנולוגיה המתקדמת ביותר בכדי לאפשר ייצור אחראי שאינו מזיק לסביבה", אמרה בלה אברהמס, מנהלת קשרי החוץ של אינטל ישראל. "ב-2017 התחייבה אינטל העולמית להחזיר 80% מהמים שהוא צורכת לקהילה אחרי טיהורם. בישראל, ההשקעה המצטברת שלנו במתקני טיפול סביבתיים, לרבות הפרדת חלקיקים, טיהור קולחים וצינור פינוי התמלחת, הסתכמה בשלוש השנים האחרונות ב-135 מיליון דולר. בנוסף, ב-2017 מחזרנו 96% מהפסולת המסוכנת (כימיקלים), לדברי אברהמס, "אנו משתפים פעולה עם גורמים נוספים ביישום פתרונות אינטרנט של הדברים (IoT) כדי לפתור אתגרים סביבתיים כגון שינוי האקלים ושימור מקורות מים.

אינטל (INTC) פורצת את גבולות הטכנולוגיה כדי להגשים חוויות מחשוב מופלאות. אינטל פועלת בישראל משנת 1974 ומעסיקה כ-12,000 עובדים במפעל ייצור בקריית גת, בארבעה מרכזי פיתוח (חיפה, יקום, ירושלים ופתח תקווה) ובמרכזים נוספים. מידע נוסף אודות אינטל והישגיהם של מאה אלף עובדיה ברחבי העולם תמצאו ב-www.intel.com וב-www.intel.co.il