הכוכבת הישראלית של ה-CES: אינטל הציגה קסדת מציאות משולבת אלחוטית שפותחה בחיפה

אינטל הציגה בתערוכת CES בלאס וגאס קסדת מציאות משולבת חדשה, שחלק גדול ממנה פותח בישראל. הקסדה, הנקראת Project Alloy, מאפשרת חוויות של מציאות משולבת (Merged Reality), בה עצמים אמתיים משתלבים בעולם הווירטואלי ללא צורך במחשבים והתקנים נוספים.

את פיתוח הקסדה החדשה הוביל המהנדס הישראלי עמית שחר, ממרכז הפיתוח של אינטל בחיפה. ה- Alloy אינה זקוקה לחיבור למקור כוח או מחשב חיצוני ופועלת באופן עצמאי. כל קסדה מצוידת במעבד אינטל ממשפחת Core מהדור השביעי, מעבד ראייה, עדשת עין-דג וחיישנים, שתי מצלמות RealSense וסוללה. היא צפויה להגיע לשווקים במהלך הרבעון הראשון של 2017.

באירוע חשיפת הקסדה החדשה, בתערוכת הטכנולוגיה הגדולה בעולם שמתקיימת בימים אלו, הדגימו שני שחקנים – אחד מהם היה עובד אינטל ירושלים בשם אלי אלחדד - כיצד הקסדה מסוגלת ליצור העתק וירטואלי של החדר, כולל מכשולים כגון רהיטים, ולהפוך אותו לשדה קרב וירטואלי. בהמשך, הפך הסלון לחללית וירטואלית.

בהמשך האירוע, הדגים טד שילוביץ מחברת HypeVR מסע וירטואלי במפל מים בווייטנאם בעזרת הקסדה. חוויית מפל המים התבססה על סרט וידיאו אמיתי, שצולם ברזולוציה גבוהה של 3 ג'יגה-בייט נתונים לכל פריים ועובד בעזרת מעבד אינטל.

הדגמה נוספת הייתה מתחום הספורט, שאינטל סימנה אותו כאחד התחומים המובילים ואף הקימה עבורו קבוצה ייעודית השנה. אינטל גם רכשה השנה את הסטארטאפ VOKE, שהטכנולוגיה שלו מאפשרת למשתמשים לצפות במשחקים מכל מושב ביציע, לצפות בקונצרטים ואף להיכנס אל מאחורי הקלעים.

על פי האגודה האמריקנית למוצרי צריכה טכנולוגיים, המכירות בארה"ב של קסדות מציאות מדומה צפויות להגיע ל-2.5 מיליון דולרים ב-2017. מנכ"ל אינטל העולמית, בריאן קרזניץ', הודיע באירוע כי אינטל לא תייצר את הקסדה בעצמה, אלא תעניק רישיון לטכנולוגיה לחברות אחרות.

 

אינטל (INTC) פורצת את גבולות הטכנולוגיה כדי להגשים חוויות מחשוב מופלאות. אינטל פועלת בישראל משנת 1974 ומעסיקה כ-10,000 עובדים ישירים במפעל ייצור בקריית גת ובארבעה מרכזי פיתוח (חיפה, יקום, ירושלים ופתח תקווה). מידע נוסף אודות אינטל והישגיהם של מאה אלף עובדיה ברחבי העולם תמצאו ב-www.intel.com וב-www.intel.com/il