מתנדבים מכל הלב

כארגון הפועל מישראל למעלה מ 40- שנה וכמעסיק של אלפי עובדים המפרנסים את משפחותיהם, יש לנו נוכחות משמעותית בחברה הישראלית. לכן חשוב לנו לתרום מזמננו וממשאבינו לחיזוק חיי הקהילה ולקידום רמת החיים בישראל.

מכפילים את השפעת המתנדבים 

תוכנית המענקים של אינטל העולמית Volunteer Matching Grant, החלה לפעול בישראל בשנת

2004. מטרתה להעצים את התנדבות העובדים ולחזק את תרומתם לקהילה באמצעות תרומה כספית של $10 לעמותה שבה מתנדב העובד, עבור כל שעת התנדבות. תוכנית זו מגבירה את ההשפעה של העובדים המתנדבים ומחזקת את הקשר ביניהם לקהילה, ולאינטל. כך למשל, במסגרת התוכנית "חושבים חיובי", מעניקים מתנדבי אינטל שיעורי עזר באנגלית, במדעים ובמתמטיקה. 

ב- 2016 עשרות מתנדבים העבירו שיעורי עזר לכ-200  תלמידים ברחבי הארץ ובתי הספר קיבלו מענקים בהתאם. 

הישגי תוכנית המענקים בשנת 2016:

487 אלפי ₪ הופנו למענקי התנדבות

40 עמותות זכו במענקי התנדבות

12,600 שעות התנדבות זיכו להכפלת תרומה על ידי מענק התנדבות

Innovating the urban experience 

ב- 2016 יזמנו את תוכנית ה- Intel Placemakers (מייקרים) במטרה לסייע לקהילות השוכנות בסמוך לאתרי אינטל (קרית גת, חיפה וירושלים), לפתח מיצגים או מתקנים בגישת ה- Placemaking. גישה זו דוגלת ביצירת מוקדי עניין קהילתיים ברחבי העיר, לחיזוק החיבור ותחושת המעורבות של תושבים ומבקרים. בעבודה על מוקדים אלו שותפים הרשות המקומית, הקהילה, גורמים מקצועיים - בהם מהנדסים, מתכננים, מעצבים ומייקרים, אשר יחד יוצרים ׳סצנה׳ תוססת ומושכת. קרית גת נבחרה ליישום המוקד הראשון, ובמסגרת פרויקט ייחודי בשיתוף עם העירייה והתושבים, יוקם מתקן לפעילות חינוכית-קהילתית בשילוב טכנולוגית אינטל, בפארק השופטים בעיר. ב- 2016 בחרו תושבי העיר במתקן המועדף עליהם מבין חמש הצעות שהוגשו להם.