מחדשים ביחד את פארק השופטים

כשקהילה וטכנולוגיה עושים מקום  

פרויקט "מחדשים ביחד את פארק השופטים" הוא יוזמה חדשנית של אינטל קריית גת ועיריית קריית גת שנועדה להפוך את פארק השופטים למקום מזמין, תוסס, בטוח ומושך יותר לתושבים ומבקרים, באמצעות יצירה, הטכנולוגיה והטכנולוגים של אינטל, ובשיתוף הקהילה.

הכוונה היא שיותר אנשים (ממגוון קהילות וגילאים) יימשכו ויגיעו למקום, ישהו בו יותר זמן, יקיימו בו יותר אינטראקציות חברתיות, יבלו בו יותר עם משפחותיהם, ישחקו בו, ירגישו בו בטוחים, וכתוצאה מכך יחושו גאווה גדולה בקהילתם ובעירם. בכך תורמת אינטל תרומה משמעותית לפיתוח מענים חדשניים לצרכים ואתגרים ספציפיים של הקהילה המקומית, במקומות הפיסיים שמעניינים את הקהילה והרשות המקומית, באמצעות יצירת 'חווית מקום' חדשה המועצמת באמצעות טכנולוגיה.

עיקרו של הפרויקט הוא בניית מתקן משחק אינטראקטיבי, חדשני וטכנולוגי במרחב הציבורי בפארק – מתקן 'סיימון' המאפשר לשחק את המשחק הוותיק (לחיצה על צבעים לפי קצב מסוים) בגודל ענק תוך כדי ריצה במגרש. המתקן – אשר יהיה משחק הסיימון הגדול בעולם , נבחר בהצבעה פומבית על ידי תושבי קריית גת מתוך רשימה של 16 רעיונות שהוצעו על ידי קהילת המחדשים של עובדי אינטל.

מעבר לכך, מקדמת אינטל פעילויות שונות ישירות עם קבוצות מגוונות בקהילה להגברת המעורבות שלהם בפארק וסביבתו והחיבור שלהם לאינטל – כולל אירועים סביב טכנולוגיה לציבור הרחב, ופעילויות לטיפוח המרחב הציבורי בשיתוף אמנים ומתנדבים מאינטל.