המדיניות הסביבתית של אינטל ישראל

אנו מיישמים מדיניות סביבתית מקיפה ואחידה בכל פעילותנו בישראל, הן בעולמות הפיתוח והן בעולמות הייצור. בתחום הפיתוח אנו רואים חשיבות רבה בשיפור היעילות האנרגטית של מוצרינו באמצעות השקעה בפיתוח ובחדשנות. בפעילות הייצור אנו שואפים לייצור עצמי ודואגים לייצר את רוב המוצרים והרכיבים הנדרשים להם במפעלינו. ייצור עצמי מאפשר לנו לטייב ביצועים, לקצר את זמן היציאה לשוק ולא פחות חשוב - לצמצם את ההשפעה הישירה שלנו על הסביבה.

 

הירושה הסביבתית של מפעל אינטל ירושלים

בשנת 2016 הוחלט על הפסקת פעילות מפעל הזיווד וההרכבה של אינטל בירושלים ועל הסבת שטח המפעל למרכז פיתוח הכולל משרדים ומעבדות. זוהי פעילות הסבה מורכבת שבמסגרתה אלפי חלקים, ציוד, מכונות, צנרת, משאבות ועוד, סומנו להעברה למפעל אחר, למסירה או להשמדה. 

במסגרת פירוק ציוד המפעל, שמנו דגש מיוחד על מיחזור הציוד ככל שניתן – כך 99% מהציוד כולל משאבות, מיכלים, צנרות, וציודים שונים הועברו לשימוש חוזר במערכות ייצור שונות בישראל. מה שלא הועבר למתקני אינטל, נמסר ליצרנים אחרים ללא כל תמורה (ציוד השווה מעל 7.6 מיליון ₪) לשימוש במערכות ייצור פעילות. 

מעבר לסיוע לתעשייה, בכך שהעברנו ציוד יקר ללא תמורה, ראינו במסירת הציוד יתרונות סביבתיים מובהקים, הכוללים מניעת קנייה חדשה של ציוד והפחתה משמעותית של פסולת. 

 

עובדי אינטל נוסעים רק בירוק

במסגרת רכישת כלי רכב לשימוש העובדים, ב-2016 הוספנו דגמים של כלי רכב היברידיים, בעלי איבזור בטיחות מתקדם. כיום, 28% מצי כלי הרכב של אינטל ישראל הם כלי רכב היברידיים, המפחיתים את רמת פליטות גזי החממה ב-10%-30% בממוצע, לעומת כלי רכב רגילים.