לעשות דברים נפלאים זה לשמור על הסביבה

במפעלנו בישראל מוטמעת הטכנולוגיה המתקדמת ביותר על מנת לאפשר ייצור יעיל סביבתית. בנוסף, אנו יוצרים שיתופי פעולה כדי ליישם טכנולוגיות בתחום האינטרנט של הדברים לפתרון אתגרים סביבתיים כגון שינויי אקלים ושימור מים.

המחויבות ארוכת הטווח שלנו לפעול למען הגנת הסביבה סייעה לנו להתייעל, לצמצם עלויות ולהגיב לצורכי הלקוחות ובעלי העניין בקהילות שלנו. אנו משקיעים בפרויקטי שימור ומציבים לעצמנו יעדים סביבתיים ברמת החברה כולה, במטרה לצמצם פליטות גזי חממה, להפחית צריכת אנרגיה ומים ולהקטין את כמות הפסולת שאנו מייצרים.

במפעלנו בישראל מוטמעת הטכנולוגיה המתקדמת ביותר על מנת לאפשר ייצור יעיל סביבתית. בנוסף, אנו יוצרים שיתופי פעולה כדי ליישם טכנולוגיות בתחום האינטרנט של הדברים לפתרון אתגרים סביבתיים כגון שינויי אקלים ושימור מים.

חשמל ירוק באינטל ישראל החל מ-2018

בהיותנו חלק מתאגיד גלובלי, אנו נהנים מיוזמות המאפשרות לנו לצמצם את ההשפעה הסביבתית כאן בישראל. דוגמא כזו היא הצטרפותה של אינטל ישראל, החל מ-2018, למהלך של רכישת חשמל ירוק לכלל הפעילות בישראל.
אינטל הגלובלית משקיעה במיזמים שמפחיתים את רמת פליטות הפחמן לאטמוספירה על מנת לקזז את פליטות הפחמן כתוצאה מרכישת חשמל המיוצר בתחנת כח פחמית. זאת בנוסף להתקנות עצמאיות של אינטל לייצור חשמל ממקורות מתחדשים, למשל אנרגיה סולארית ורוח. כחלק מהיוזמה, אינטל ישראל תממן את כמות החשמל הירוק הנדרשת להפעלת כל אתריה בישראל וכך תוכל לפעול כארגון מאוזן פחמן שלא תורם לשינוי האקלים.

אוכל בריא - אקלים בריא

ב-2017 השתתף מפעל אינטל בקרית גת בפיילוט לחישוב כמות פליטות הפחמן הנוצרות בימי "שני ללא בשר" לעומת ימים בהם מוצע בשר בחדר האוכל. החישוב נעשה באמצעות מחשבון דיגיטלי, פרי פיתוח של עמותת "שני ללא בשר" ישראל. תוצאת הפיילוט היתה שיום שני ללא בשר במפעל קרית גת מביא לחיסכון של 78 טון פליטות פחמן בשנה, תוצאה השווה לנסיעה של מעל ל-400,000 ק"מ ברכב.

135 מיליון $

השקעה מצטברת במתקני טיפול סביבתיים ב-3 השנים האחרונות, כולל מתקנים לטיפול בחלקיקים, הרחבה של מתקן לטיפול בשפכים, והתקנת מתקן לטיפול בתמלחות.

100% יעד עולמי בהשבת מים

ב-2017 התחייבה אינטל העולמית להשבת 100% מהמים עד לשנת 2025. כיום, 80% מהמים בשימושנו מושבים לאחר טיפול לקהילה.

96% מיחזור פסולת מסוכנת

בשנת 2017 מוחזרה 96% מכלל הפסולת המסוכנת שעמדה על סך 93% בשנת 2016 (פסולת כימית).

50,000 טון  CO2

הפחתה בפליטת גזי חממה ב-2017 לעומת 2016.

320,000 מ"ק מים

מוחזרו מפרויקטים שיושמו בשנת 2017.

30.5 מיליון קוט"ש

נחסכו בשנת 2017 בפרויקטים של התייעלות וחיסכון אנרגטי.