דואגים לבריאות העובדים

בטיחות ובריאות העובדים שלנו נמצאים בחשיבות עליונה עבורנו – גם בפעילותנו במפעלים ובמרכזי הפיתוח וגם בחייהם האישיים של העובדים. אנו מעמידים לרשות העובדים תכניות ושירותים המסייעים להם לשמור על בריאותם ומעודדים אותם להשתתף אם בזמנם הפנוי או בשעות העבודה.

HEALTH FOR LIFE

התכנית Health for Life, אשר פועלת בחברה למעלה מעשור, מאפשרת לעובדים לבחור לחיות חיים בריאים יותר בדרך שלהם. זאת באמצעות כלים ותשתיות הזמינים עבורם ברחבי הקמפוסים, וכוללים שירותי בדיקות ביומטריות, מכון כושר, מפגשים עם דיאטנים ומאמנים לאורח חיים בריא והרצאות וסדנות בתחומי בריאות. ב-2015 התחלנו בתהליך של עדכון התוכנית כדי לאפשר לכל עובד להרכיב לעצמו תוכנית ייחודית המתאימה לצרכיו ולאורח חייו. בתוכנית החדשה, אנו מזמינים את העובדים לחיות חיים בריאים יותר בדרך שלהם, בשלושה צעדים פשוטים:

  1. ביצוע עצמאי של מדידות ביומטריות בעמדות ייעודיות הזמינות בקמפוסים 24/7 
  2.  מילוי שאלון אינטרנטי לזיהוי סיכוני בריאות 
  3. בחירת מסלול לשיפור אורח החיים בשילוב אנשי מקצוע (דיאטנים, מאמנים לאורח חיים בריא ומאמני כושר)

כל עובד יכול להצטרף לתוכנית ולעקוב אחר המדדים האישיים באופן עצמאי באמצעות אפליקציה ייעודית.

בשנים 2012-2015, עובדי אינטל ישראל הביעו שביעות רצון ברמה של 90% מהתוכנית וכ-50% מעובדי אינטל ישראל השתתפו בתוכנית ועשו שינוי באורח חייהם.

סביבת עבודה ארגונומית

בכל אחד מאתרינו בישראל נמצא יועץ ארגונומי, אשר אחראי על התאמת סביבת העבודה של העובדים לצורכיהם מבחינה ארגונומית. בנוסף, צוות הארגונומיה מעורב בתהליכים שונים המתבצעים בקמפוסים. למשל, תכנון קומות ומעבדות חדשות בהתאם לסטנדרט הארגונומי הבינלאומי. 

בריאות תעסוקתית

באתרים השונים עומדת לרשות העובדים מערכת בריאות תעסוקתית לטיפול בבריאות הפיזית והנפשית של העובדים. בחיפה ובקרית גת פועלות מרפאות ובהן עובדות אחיות שנותנות מענה לעובדים החל ממתן ייעוץ וטיפול ראשוני וכלה במעקב מתמשך בעת מחלה ארוכה ו/או היעדרות ממושכת. צוות של אחות ורופא מלווה את העובד ופועל למניעת החמרה במצב רפואי ולתכנון תהליך החזרה לעבודה במקרים של מחלה ממושכת.  כמו כן במרפאה נקבעת כשירות רפואית לעבודה, ניתנות המלצות להתאמות בעבודה בשל מצב הרפואי.

נערכות במרפאות בדיקות תעסוקתיות תקופתיות בהתאם לתפקיד העובד וסביבת עבודתו, כפי שמוגדר בחוק הישראלי ועל פי נוהלי אינטל.