לעשות דברים נפלאים זה להשקיע במגוון של עובדים

אנו מודעים לחשיבות שבגיוס ובקידום עובדים מצוינים מרקע מגוון ומטמיעים גישה זו לרוחב הארגון.

לדוח האחריות התאגידית המלא של אינטל ישראל >

עובדינו הם מקור הערך הכלכלי שאנו מייצרים. המוצרים והפתרונות הטכנולוגיים שמפתחים ומייצרים עובדי אינטל כאן בישראל מהווים מקור למובילות הטכנולוגית ולחוסן הכלכלי שלנו. מקום עבודה מגוון, שבו אנשים שונים המגיעים מרקע שונה שותפים שווים לעשייה, הוא קרקע פורייה ליצירתיות, חדשנות ועבודת צוות טובה. אנו באינטל מודעים לחשיבות שבגיוס ובקידום עובדים מצוינים מרקע מגוון ומטמיעים גישה זו לרוחב הארגון.

אינטל ישראל היא מהחלוצות בהעסקת ערבים אקדמאים ועל פי הערכות ארגון צופן נחשבת למעסיקת
ההיי-טק הגדולה במגזר. בנוסף אנו גאים במודל הייחודי של תעסוקת נשים חרדיות הפועל מזה כעשור באינטל ישראל תוך הקפדה על סביבת עבודה מתגמלת, המאפשרת הזדמנויות לצמיחה אישית ומקצועית לצד שמירה על אורח חיים מאוזן.

אוכלוסייה נוספת שאנו שמים דגש על שילובה בקרב עובדינו הם אנשים עם מוגבלויות, אשר זוכים לסיוע ותמיכה במטרה להקל על שילובם.

גיוס נשים למקצועות טכנולוגיים

ב-2017 הצבנו לעצמנו כמטרה להגדיל את מספר הנשים במקצועות הטכנולוגיים באינטל ישראל ויזמנו מהלך שנועד להנגיש משרות טכנולוגיות לנשים במפעל. בין היתר הפקנו סרטונים בכיכוב מהנדסות והנדסאיות אינטל, ארגנו אירועים ל-60 חיילות משוחררות, הנדסאיות בהכשרתן, שלאחריהם גייסנו כ-50% מהן, וקיימנו מפגש עם נשים שהסירו את מועמדותן כדי לבחון מחדש את התאמתן. המאמצים נשאו פרי: ב-2017, 40% מכלל המהנדסים והמהנדסות ו-25% מכלל ההנדסאים וההנדסאיות שגייסנו למפעל היו נשים.

12,000 עובדים

11,000 עובדים אליהם הצטרפו ב-2017 1,000 עובדי מובילאיי, ועוד 40,000 עובדים בתעסוקה עקיפה.

#3 בדירוג החברות שהכי טוב לעבוד בהן

זו השנה הרביעית ברציפות שבה אינטל ישראל מדורגת במקום השלישי בדירוג החברות שהכי טוב לעבוד בהן של BDI Coface בשיתוף עם מגזין TheMarker.

32% מהגיוסים הם נשים

מתוך כלל העובדים החדשים שגוייסו לאינטל ישראל ב-2017. השנה שמנו דגש משמעותי על הסרת חסמים על מנת לאפשר ליותר מהנדסות, הנדסאיות וטכנאיות להשתלב באינטל.

22.5% נשים באינטל ישראל

בשנת 2017 הציבה אינטל העולמית יעד ל-2020 של ייצוג נשים בארגון בהתאמה לייצוגם בשוק במקצועות הרלוונטיים.