אינטל היא חברת טכנולוגיה מובילה שפלטפורמות המחשוב שלה מניעות מרכזי נתונים ברחבי העולם, מחברות מיליוני התקנים ניידים והתקני "אינטרנט של הדברים" ומספקות הגנה למערכות מידע ארגוניות וממשלתיות. אינטל הוקמה ב-1968 בקליפורניה ומאז ועד היום הטכנולוגיה שלנו נמצאת בלב פריצות הדרך של עולם המיחשוב. מחברה ממוקדת בעסקי ה-PC והשרתים התפתחנו לחברה ממוקדת דאטה ואנו מתחילים את השלב הבא במסע שלנו: יצירת עולם המונע באמצעות טכנולוגיות של אינטל.

פעילותנו באינטל ישראל החלה בשנת 1974 עם הקמת מרכז הפיתוח הראשון של אינטל העולמית מחוץ לארה"ב. ישראל התבססה כמרכז מוביל של אינטל העולמית, באמצעות פעילות במרכזי הפיתוח בחיפה, פתח תקווה וירושלים, לצד מפעל ייצור בקרית גת מהמתקדמים והאיכותיים של אינטל בעולם. אינטל המעסיקה 12,000 עובדים בישראל, היא מהמעסיקות הגדולות בהיי-טק הישראלי ובעלת השפעה כלכלית משמעותית.

במהלך 44 שנות פעילותה בישראל ייצאה אינטל בהיקף מצטבר של 50 מיליון דולר והיא היצואנית הגדולה ביותר בהיי-טק הישראלי. מאז הקמתה בישראל עומד היקף ההשקעות והרכישות של אינטל בישראל על 35 מיליארד דולרים.

אינטל ישראל משלבת באסטרטגיה העסקית שלה אחריות תאגידית וקיימות ופועלת על פי כללי האתיקה והערכים אשר מוטמעים בכל ממדי הפעילות. אנו פועלים לקידום החינוך המדעי-טכנולוגי בבתי הספר ובאוניברסיטאות ועובדי אינטל ישראל מתנדבים בקהילה במסגרות שונות. השנה, שנת ה-50 לאינטל ושנת ה-70 לישראל, הצבנו לעצמנו אתגר של 50% שיעור התנדבות עובדים, כחלק מהיעד החגיגי של אינטל העולמית - 50,000 מתנדבים ברחבי העולם.

62.8 מיליארד $

הכנסות שיא בשנת 2017 לאינטל העולמית. מנוע הצמיחה העיקרי של החברה ב-2017 היה מבוסס על פעילויות ממוקדות דאטה, כאשר גם עסקי ה-PC המסורתיים צמחו.

3.6 מיליארד $

ייצוא אינטל ישראל בשנת 2017, שמהווה 1% מהתל"ג של ישראל ו-8% מכלל ייצוא ההיי-טק הישראלי.

9 שנים

של חיבור בין תגמול לאחריות תאגידית. מאז 2008, התגמול הכספי לעובדים מבוסס גם על מדדי אחריות תאגידית כגון קיימות סביבתית, וגיוון והכלה.

פלטינום+ בדירוג מעלה

אינטל ישראל משתתפת בדירוג מעלה לאחריות תאגידית בעסקים משנת 2006 וזוכה, מדי שנה, בציון פלטינום + שהוא הציון הגבוה ביותר בדירוג.