כבר בימיה הראשונים של אינטל בישראל, מרכז פעילות הייצור בקרית גת היווה מאיץ לצמיחה כלכלית באזור כולו, והשפיע על המשק ברמה הלאומית. מפעל הייצור הראשון של אינטל בעיר הוקם בשנת 1999, ומאז המשכנו להתרחב ולשדרג את יכולות הייצור שלנו. כיום מפעל זה הוא אחד המתקדמים ביותר במערך הייצור העולמי של אינטל. 

תעסוקה לאלפי עובדים בשדרוג המפעל 

בעבודות הבינוי לשידרוג המפעל בקרית גת הושקעו כ-13 מיליון שעות אדם ונדרשו אלפי עובדים. עקב המחסור בעובדים מיומנים בישראל במקצועות המבוקשים, יצאנו ב-2016 בקריאה מיוחדת לגיוס והכשרת בעלות ובעלי מקצוע, כגון רתכים, צנרים ועוד. הכשרת המועמדים (במסגרת מערך ייעודי שהוקם בשיתוף עם חברות הבינוי) בוצעה ללא השתתפות של המועמדים בעלות. זאת, כדי לאפשר למגוון רחב של מועמדים להשתלב בפרויקט. כך רכשו מאות עובדים תושבי האזור מקצוע או מיומנות חדשים, אשר יספקו להם פרנסה בפרויקט הנוכחי באינטל וכן בפרויקטים ובמקומות עבודה נוספים בעתיד. 

6 מיליארד $ לשדרוג המפעל 

סכום זה הוקצה על ידי אינטל העולמית כהשקעה מתמשכת עד שנת 2018. זאת, כהצבעת אמון באינטל ישראל בכלל ובמפעל קרית גת בפרט.

70 ספקים של אינטל

ממוקמים ברדיוס של עשרה קילומטרים מהמפעל בקרית גת.

3,300 עובדים במפעל 

הופכים את אינטל למעסיקה הגדולה בקרית גת.

1,100 עובדי בינוי

לקחו חלק בבנית גשר באורך 400 מטרים המחבר בין שני חלקי המפעל, כדי ליצור רצפת ייצור אחת גדולה. החיבור מאפשר בנוסף על הכפלת שטח רצפת הייצור גם שימוש ברובוטים להעברת פרוסות סיליקון מחלק אחד לשני באופן אוטומטי. מאחר שרצפת הייצור של אינטל היא ״חדר נקי״ - חלל עבודה סטרילי לחלוטין, שבו לחץ אוויר, טמפרטורה ולחות קבועים ויציבים - החיבור דרש עבודה מורכבת והתקנת ציוד מיוחד.

50% מהעובדים מתגוררים בדרום

למעלה ממחצית מאוכלוסיית עובדי המפעל בקרית גת מתגוררת מדרום לגדרה.

36% נשים בהנהלת המפעל

ובנוסף,20% מעובדי המפעל הן נשים.

6 מיליון $ לקידום החינוך בדרום ב-20 שנה

ההשקעה המצטברת של אינטל בעשרים השנים האחרונות בקידום החינוך המדעי-טכנולוגי באזור הדרום.

1,500 מתנדבים בקהילה מקרב עובדי המפעל

פעלו בשנת 2016 בקהילה במגוון תוכניות לקידום החינוך המדעי-טכנולוגי.