פרויקט Nixie – צמיד שהופך לרחפן מצלם - הוא הזוכה הגדול בתחרות "Make It Wearable" של אינטל

הצוות של Nixie זכה בפרס הראשון בשווי 500 אלף דולר שישמשו להמשך פיתוח המוצר והשקתו בשוק. למקום השני הגיע פרויקט Open Bionics המאפשר הדפסה של איברים מלאכותיים במדפסת תלת-מימד ולמקום השלישי פרויקט ProGlove – כפפה המסייעת לפועלים במקום העבודה

Media Asset (RWD)

סן פרנסיסקו, 3 בנובמבר, 2014 – פרויקט Nixie הוא הזוכה במקום הראשון בתחרות הבינלאומית "Make It Wearable" של אינטל, לפיתוח יישום מעשי חדשני של טכנולוגיה לבישה. Nixie הוא צמיד שהופך לרחפן המסוגל לצלם תמונות על פי דרישה מנקודת מבט ייחודית. חברי הצוות זכו בפרס בשווי 500 אלף דולר, בו ישתמשו על מנת להמשיך וללטש את המוצר במטרה להשיקו בשוק.

https://www.youtube.com/watch?v=_VFsdPAoI1g

 

Nixie משלב חשיבה עתירת חזון עם ערך עסקי בתוך מוצר שעשוי להשפיע ולשפר את חייהם של בני אדם. את הפרויקט פיתחו כריסטוף קוסטל, ילנה יובנוביץ' ומיכאל נידרמאייר, והוא צפוי לשנות את האופן שבו בני האדם מתעדים את החוויות יוצאות הדופן שלהם מנקודת מבט ייחודית.

"אנו גאים על שנבחרנו כמנצחים בתחרות "Make it Wearable" של אינטל. עתיד המחשוב הלביש הוא חסר גבולות וההזדמנויות לחדש ולחשוב באופן יצירתי הן שהעניקו לנו את ההשראה ליצור את Nixie" אמר מוביל הקבוצה, כריסטוף קוסטל. "עוצמתם של שבבים כגון Intel Edison תאפשר גם למעצבים, בעלי חזון ואנשי טכנולוגיה נוספים להפיח חיים ברעיונותיהם ולשנות את האופן שבו אנו משתמשים בטכנולוגיה ומשלבים אותה בחיי היומיום".

התחרות של אינטל יצאה לדרך בתחילת השנה, בתערוכת CES 2014 במטרה להעניק השראה ליצירת יישומים ומוצרים טכנולוגיים חדשניים בתחום המיחשוב הלביש. התחרות משכה מגוון רחב של צוותי מפתחים, בהם תלמידי אוניברסיטאות ובתי ספר תיכוניים, יזמים, מפתחים, חברי קהילת "מייקרים" (makers), מהנדסים, טכנולוגים ואנשי חזון שפיתחו ויצרו המצאות בעזרת פלטפורמות מחשוב זעירות של אינטל, דוגמת Intel Edison - מחשב שגודלו כגודל בול דואר.

עשרת הפרויקטים שעלו לשלב הגמר נבדקו מבחינת היצירתיות והמקוריות של רעיונות הפותרים בעיות אמיתיות ויומיומיות ומבחינת המשיכה שתהיה להם לשימוש המוני. אבות הטיפוס של המוצרים הוצגו בפני צוות של שופטים מוערכים שסיפקו את נקודת המבט והמומחיות הייחודית שלהם בעיצוב, אופנה, כושר גופני, מסחר קמעוני וחווית שימוש וסייעו בליטוש המעטפת היצירתית המשלבת עיצוב, אסתטיקה ופונקציונליות.

בפרס השני בתחרות זכה פרויקט Open Bionics שקיבל פרס בשווי 200 אלף דולר. Open Bionics הוא פרויקט שפיתח כף יד תותבת ממוחשבת המודפסת במדפסת תלת מימד לצורך הפחתת עלויות ייצור. במקום השלישי בתחרות זכה פרויקט ProGlove שקיבל פרס בשווי 100 אלף דולר. ProGlove היא כפפה המיועדת לשימוש במקומות עבודה המאפשרת למשתמש לעבוד מהר יותר, לקבל חיווי ישיר על סכנות במקום העבודה ומידע נגיש על רכיבים ותפקוד.

Open Bionics: https://www.youtube.com/watch?v=FR1t-SK3Rtw#t=34

ProGlove: https://www.youtube.com/watch?v=jTHL26WCrL0#t=91

 

אינטל (נאסד"ק: INTC) היא מובילה עולמית בחדשנות לתחום המיחשוב. החברה מתכננת ומייצרת טכנולוגיות שמשמשות כבסיס למגוון רחב של מוצרי מיחשוב שמופצים בכל רחבי העולם. אינטל מעסיקה כיום 107 אלף עובדים בעולם כולו, ופועלת בישראל משנת 1974. לחברה ארבעה מרכזי פיתוח (חיפה, יקום, ירושלים, פתח תקווה) ושני  מפעלי ייצור (קריית גת וירושלים) בישראל, והיא מעסיקה למעלה מ-9,800 עובדים ישירים. מידע נוסף  ניתן למצוא באתרי החברה:

אינטל העולמית - www.intel.com אינטל ישראל - www.intel.com/il